Klitoral Hudoplasti (Klitoris Düzeltme Operasyonu)

Klitoral Hudoplasti (Klitoris Düzeltme Operasyonu)

Labioplasti sırasında iç dudaklar küçültülüp hoş bir görünüm kazandırıldıktan sonra çoğu hastada klitoris üzeri cilt kırışıklıkları, katlantıları kalmakta, böylelikle bu bölgedeki kabarıklık adeta bir ‘mikropenis’ görünümünü ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle iç dudak estetiği olan hastaların tamamına yakınında klitoris bölge estetiği de ameliyatı da yapılmalıdır. Aksi takdirde operasyon sonrasında ortaya çıkan görüntüden hoşnut olmayan hastalarda memnuniyetsizlikler baş gösterebilmektedir.

Klitoral Hudoplasti

İşlem sırasında klitoris organı zarar görmez. Sadece klitoris üzerindeki fazlalık halindeki cilt dokusu alınır, bu nedenle cinsel haz ve orgazm üzerine olumsuz bir etkisi de yoktur.

Hatta genital estetik operasyonu sonrası hastalarda artan özgüvenle birlikte cinsellikten alınan haz da artar ve orgazma ulaşmak kolaylaşabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir husus vardır. Labioplasti operasyonları, günümüzde pek çok jinekolog ve plastik cerrahlar tarafından uygulanabilmektedir. Oysaki bölgenin anatomik özelliklerinden dolayı klitoris bölgesi estetiği konusunda tecrübe sahibi olan cerrahların sayısı çok daha azdır. Bölgenin anatomik ve fonksiyonel konumundan dolayı ameliyat sırasında dokuya hassas bir şekilde yaklaşılması önemlidir.

Operasyon sırasında klitorisin hafif düzeyde yukarı asılması da güzel bir estetik görünüm kazandırmaktadır. Ancak bu işlemde, ‘glans clitoridis’ adı verilen klitorisin baş kısmı dışarıya çıkarılmamalıdır.

Klitoral Hudoplasti

Özet olarak; mevcut anatomik yapısı itibari ile klitoris bölgesi ameliyatları hassasiyet gerektirir ve bu konuda çalışan uzmanın cerrahi tecrübesi çok ama çok önemlidir. Doğru ameliyat tekniği ile yapıldığında klitoral hudoplasti ameliyatlarındaki estetik ve işlevsel sonuçlar son derece yüz güldürücüdür.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Op. Dr. Savaş ERDEM

Klitoral Hudoplasti

Gaziantep Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı | Op. Dr. Savaş ERDEM

Formu Doldurarak Randevu Oluşturun. Sizi Arayalım

    Whatsapp
    Op. Dr. Savaş ERDEM
    Op. Dr. Savaş ERDEM
    Merhaba,
    Size nasıl yardımcı olabiliriz?