Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır Mı?

Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır Mı?

Kızlık zarı dikimi deneyimli jinekologlar tarafından gerçekleştirilen bir operasyon olmalıdır. Partneriniz yada eşiniz kızlık zarı diktirdiğinizi anlamaz. Sadece dikkatli ve bu operasyonu sık yapan hekimler operasyon geçirdiğinizi anlayabilir.

Kızlık Zarı Dikimi İlişkide Anlaşılır Mı?

Kızlık zarı dikimi sonrası, önerilere uyduğunuz ve işlemi güvenilir bir yerde yaptırdığınız taktirde partneriniz / eşiniz tarafından anlaşılmaz. Çünkü kanama aynen bakirelerde olduğu gibi hatta daha fazla olmaktadır. İlişkiye girip kan geldiğinden sonra ise işlemi yapan doktor dahil olmak üzere kimsenin bunu anlama ihtimali yoktur.

Kızlık Zarı Dikimi Muayenede Anlaşılır Mı?

Konusunda deneyimli ve bu operasyonu sıklıkla gerçekleştiren jinekologlar haricinde kızlık zarının dikiminin yapıldığı muayenede anlaşılmaz.

Kızlık zarı dikimi bir iz bırakmaz herhangi bir tahlilde veya ultrasonda çıkmaz, doğumda belli olmaz. Ancak işlem sonrası ilk ilişkiye girmeden önce yapılan bir jinekolojik muayenede deneyimli bir hekim bunu anlar. 18 yaşın üzerindeki bireylere yapılan kızlık zarı muayenesinde muayene sonucu sadece muayene olan kişiye söylenir.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı dikimi herhangi bir sebeple ki bu doğal cinsel ilişki ile olabileceği gibi vajinaya parmak veya başka bir cisim girmesi, yada zorunluluk, örneğin biyopsi yapma gerekliliği doğuran jinekopatolojilerde doktor tarafından cerrahi yollarla açılması sonucu bütünlüğü bozulan zar yapısının onarılması işlemidir. Kızlık zarı dikimi, genç bayanlar üzerinde oldukça ciddi psikolojik baskıya yol açabilmektedir. Gaziantep’te bize kızlık zarı dikimi ile ilgili başvuran kişilerin %80’den fazlası aslında kendini iyi hissetmek için yaptırdığını söylemektedir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır Mı?

Geçici kızlık zarı dikimi daha önce bütünlüğü bozulmuş olan hymen kenarlarının çok çok ince ve görünmeyen iplerle yaklaştırılması esasına dayanan bir tekniktir ve doktor haricinde anlaşılmaz.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır Mı?

Çift kat mikro cerrahi yöntemi ile yapılan kalıcı kızlık zarı dikiminde vajina da bir miktar daralmaktadır. Bu teknikle işlem yapılan kadınlarda dikim anlaşılmaz.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Op. Dr. Savaş ERDEM

Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır Mı?

Gaziantep Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı | Op. Dr. Savaş ERDEM

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Op. Dr. Savaş ERDEM
Op. Dr. Savaş ERDEM
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?