Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarının geçici dikimi, evlenmeden veya cinsel ilişkiden 3-7 gün önce kızlığın dikilmesi operasyonudur. Yani geçici kızlık zarı dikimi işlemi cinsel ilişkiden 3 gün önce de yapılabilir, 7 gün önce de.

Kızlık zarının yitirilmesi durumunda kalıcı veya geçici kızlık zarı dikimi operasyonları yapılabilmektedir.

Geçici kızlık zarı dikimi ‘kısa vadeli onarım’, ‘geçici bekaret tamiri’ veya ‘kızlığın geçici tamiri’ olarak da bilinir. Genelde cinsel ilişkiden önce bir hafta içerisinde yapılabilmektedir. Kalıcı kızlık zarı dikimi ise bekaretin uzun süreli dikimidir, yani aradan yıllar geçmesine rağmen bozulmamaktadır.

Evlilik süresi yakın olan, genelde bir hafta içerisinde evlenmeyi düşünenler için geçici kızlık zarı onarımı önerilmektedir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

7 günden daha önce geçici onarım yapılması önerilmez. Aksi takdirde geçici olarak atılan dikişler kendiliğinden açılacaktır. Bu nedenle işlem genelde ilişkiden 3 ile 5 gün önce yapılmaktadır. Yine de 7 gün öncesine kadar yapılmasında sakınca yoktur.

Evlilik süresi için bir ay ve daha fazla zamanı olanlarda ise kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonları önerilmektedir. Kalıcı kızlık zarı dikimi evlilikten bağımsız şekilde istenilen herhangi bir zaman yapılabilir. Tekrar açılma olmayacaktır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Geçici kızlık zarı dikimi işlemi; kalan kızlık zarı dokusunun arkasına atılan gizli dikişlerle yapılmaktadır (‘Purse string’ methodu). Yani, vajina girişi ‘torba ağzı’ şeklinde büzülmektedir. Böylelikle ilk cinsel deneyimle kanama gerçekleşmektedir.

Geçici kızlık zarı dikiminde; özel iplikler kullanılarak ve vajinayı daraltan dikişler atılarak giriş daraltılmaktadır. Böylece ilk cinsel ilişkide kanamanın olması sağlanmaktadır. Yani ‘ilk geceyi andırır tarzda’ bir kanama amaçlanmaktadır. Kanama ve hissedilen acı bazen az, bazen ise fazlaca olabilir. Aynı gerdek gecesini taklit eder.

Geçici onarımda kesin başarı için kızlık zarı dikim işleminin uzman ve tecrübeli bir hekim tarafından, ilişkiden 3 ila 7 gün öncesi bir dönemde yapılması önemlidir.

Kızlık Zarının Dikildiği Anlaşılır Mı?

İlişkiden bir ay kadar geçtikten sonra jinekolojik muayene ile dahi anlaşılma şansı yoktur.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Şikayetler

Operasyon sonrası birkaç gün hafif lekelenme tarzı kanamalar normaldir. İlk gün içinde hafif sızlama tarzı ağrı şikayetleri olursa basit ağrı kesici ilaçlar alınabilir. Yapay kızlık zarı Vajina içerisine yerleştirilen bazı kapsüller ‘yapay kızlık zarı’ adı altında özellikle internette pazarlanmaktadır. Uzak doğu menşeili bu kapsüller bazı boya maddelerini içerir. Ancak sağlıklı değildir. Anlaşılma şansı da yüksektir.

Kızlık Zarı Dikiminde Başarı Şansı Nedir?

Kızlık zarı uygun cerrahi tekniklerle ve tecrübeli jinekolog doktorlar tarafından yapılırsa başarı şansı oldukça fazla ve ameliyat sonrası riskler de oldukça azdır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı Nedir? Ücretler Nasıldır?

Geçici kızlık zarı dikiminde fiyatlar, maliyetler ve ücretlendirme koşulları operasyonu yapacak olan jinekolog hekime, merkeze, operasyonun türüne ve anestezi yöntemine göre değişir. Operasyon kısa sürmektedir ve oldukça ağrısız, acısızdır. Bu nedenle lokal anestezi ile bölgesel uyuşturma çoğunlukla yeterlidir. Ancak genel anestezi düşünen hastalardaki ekstra anestezi maliyeti de fiyatı etkilemektedir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Op. Dr. Savaş ERDEM

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Gaziantep Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı | Op. Dr. Savaş ERDEM

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Op. Dr. Savaş ERDEM
Op. Dr. Savaş ERDEM
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?