Gaziantep Cinsiyet Partisi

Gaziantep Cinsiyet Partisi

Bebek Cinsiyet Partisi Nasıl Düzenlenir?

İlk olarak yeni yeni duyulmakta olan bu partinin ne olduğunu size açıklayalım dilerseniz. Çok yeni olan bu kutlama şekli ülkemizde de çok sevildi ve yeni anne baba olacak çiftlerin sevdikleriyle birlikte düzenledikleri eğlenceli bir parti haline geldi. Bilindiği gibi hamilelik sonrası yapılan birçok kutlama çeşidi var; bunlardan en heyecanlı olanlardan biri de cinsiyet partisi.

Cinsiyet Öğrenme Partisi (Gender Party) Nedir?

Cinsiyet öğrenme partisi, adından da anlaşılacağı gibi bebeklerin cinsiyetinin sürpriz ve eğlenceli bir şekilde öğrenilmesi için düzenlenir. Evin yeni miniğinin kız mı yoksa erkek mi olacağını öğrenmek için büyük bir heyecanla ve merak içinde beklenir. Bebeğin cinsiyeti 12. haftadan itibaren öğrenilmeye başlasa bile 16. hafta itibarı ile açığa kavuşur. Doktor bebeğin cinsiyetini anne ve babaya söylemez. Çiftler bebeklerinin cinsiyetini sevdikleri ile beraber parti alanında öğrenmek ister. Anne ve baba adayları ağzı sıkı bir yakınını seçer. Doktor yalnızca bu kişiye bebeğin cinsiyetini söyler.

Kliniğimizde bu tarz organizasyonlar için dekore edilmiş, tasarlanmış konforlu ve şık stüdyo bölümümüz bulunmakta olup profesyonel ekip tarafından hastaların da istekleri doğrultusunda; parti alanı pembe ve mavi renkli malzemeler ile süslenir. Masada bulunan ikramlıklar da pembeli mavili hazırlanır. Pembe renk kız bebeği, mavi renk ise erkek bebeği temsil eder.

Anne ve baba adayları bebek haberlerini aldıktan sonraki mutluluğu yaşamalarının ardından hayatlarının en güzel anlarından birini daha yaşamış olacak. Bebeğin cinsiyetini öğrenene kadar ‘acaba kız mı olacak yoksa erkek mi’ diye sürekli içlerinden tekrar edecekler.

Partide onların yanında olan aileler ve arkadaşlar da bu güzel anlara şahitlik etmiş, onlarla beraber mutluluk gözyaşı dökmüş olacak. Sevdiklerinizle güzel ve unutulmaz eğlenceli bir anı daha hatıra defterinize kaydetmiş olacaklar. O anları anbean fotoğraflarlar ve hatıra albümüne eklerler. O anlara daha da eğlence katmak için cinsiyet tahmin etme oyunlar oynanabilir. Örneğin davetliler tahmin ettiği cinsiyeti bir kağıda yazarak sandık ya da bir kutunun içine atabilirler. Cinsiyeti doğru tahmin eden kişilere hediye verilebilir.

Gaziantep Cinsiyet Partisi

Bebek Cinsiyet Partisi Nasıl Düzenlenir?

Özellikle son yıllarda birçok anne baba doğum öncesinde yapılan Baby Shower partisi ile heyecanlı bekleyiş bir kutlamayla karşılanıyor. Bebek cinsiyet partisi de bu kutlamalara yeni bir heyecan getirdi ve bebeklerini bekleyen ailelerin mutluluk ve heyecanlarına farklı bir boyut kattı. Orijinal adı dünya çapında Gender Party olarak geçiyor. Bu parti şekli o kadar çok tuttu ki ülkemizde de oldukça popüler bir hale geldi. Aslında bu kutlamanın ana fikri anne baba adaylarının bebeklerinin cinsiyetini hastane ortamında öğrenmek yerine güzel ve eğlenceli bir ortamda öğrenmek isteğidir. Sevdiklerinin olduğu bir ortamda bu mutlu anı paylaşarak bir yandan da bu güzel dakikalara eğlenceli bir atmosfer katmaktır. İşin kuralı şu; anne ve baba adayı bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek istemediklerini doktorlarına belirtiyor ve doktor da bebeğin cinsiyetini belirten notu bir zarfın içerisine koyarak kendilerine veriyor.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Op. Dr. Savaş ERDEM

Balon İle Cinsiyet Öğrenmek

En çok tercih edilen yöntemdir. Bunun için siyah bir balon alınıyor. İçerisi bebeğin cinsiyetine göre pembe ya da mavi konfetiler konur. Balonun üzerinde boy or girl (kız ya da erkek) yazar ya da soru işareti olur. Davetliler 10’dan geriye doğru sayar ve en sonda anne ve baba adayı balonu aynı anda bir iğne yardımı ile patlatır. Konfetiler pembe çıkarsa bebek kız, mavi çıkarsa erkektir.

Bebeğin Cinsiyetini öğrenmede farklı olan başka konseptler de Gaziantep Cinsiyet Partisi kliniğimizde düzenlemekteyiz. Şöyle ki! Pembe ve mavi renklerdeki balonlar süslemelerde en etkili aksesuarlardır. Hazırlanan bir koli içine bebeğinizin cinsiyetini belli eden renkteki balonlar doldurularak yüksek bir yerden kapağı açılarak balonların aşağıya düşmesi sağlanır. İşte bu balonların mavi veya pembe olması bebeğin kız mı erkek mi olduğunu öğrendiğiniz andır. Bir diğer sürpriz an da yapılan pastanın dışının beyaz oluşu ve kesildiği anda içindeki rengin pembe veya mavi oluşunu gördüğünüz andaki heyecan ve mutluluktur. Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Profesyonel ekibimiz hasta ve yakınlarının istekleri doğrultusunda bu tarz etkinlikleri Gaziantep cinsiyet partisi kliniğimizde düzenlemektedirler.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Op. Dr. Savaş ERDEM

Gaziantep Cinsiyet Partisi

Gaziantep Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı | Op. Dr. Savaş ERDEM

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Op. Dr. Savaş ERDEM
Op. Dr. Savaş ERDEM
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?