Gaziantep Kadın Doğum Doktoru

Gaziantep Kadın Doğum Doktoru

Kadın hastalıklarının teşhisiyle ve tedavi süreciyle ilgilenen kişilere kadın doğum doktoru denilmektedir. Kadın hastalıkları ve doğum süreciyle ilgilenen bu uzmanlar, hastanın tıbbi öyküsüne bakarak gerekli bilgileri toplar ve en uygun şekilde, en iyi tekniklerle tedaviyi uygulamaya çalışır. Kadın doğum doktoru, gebelik öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgilenerek gerekli tedavileri uygulamaya çalışır. Gaziantep Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktoru Op. Dr. Savaş ERDEM ile iletişime geçebilirsiniz.

Kadın Doğum Doktoru Hangi Hastalıklarla İlgilenir?

Kadın doğum doktorları, özel tıp eğitimi aldıktan sonra bu alana dair ilgili bir deneyim elde ederler. Bu eğitimler arasında kısırlık, tüp bebek, normal doğum, sezaryen, laparoskopi, menopoz, kürtaj ve kadın hastalıklarıyla ilgili kanserler de yer alır. Bu alanlarda uzman olan kadın doğum doktorları, bu alanlardan birine odaklanarak o hastalığın tedavisi ile ilgili çalışmalarda bulunur.

Jinekolog Nedir?

Jinekoloji, kadın hastalıklarının incelendiği bilim dalıdır. Jinekolojide, kadınların daha çok genital bölgesi ile ilgili rahatsızlıklarını içeren ve bu rahatsızlıklarla ve hastalıklarla ilgilenen kişilere jinekolog denir. Jinekologlar aynı zamanda kadın hastalıkları uzmanı ya da kadın doğum uzmanı olarak da bilinmektedirler. Jinekologlar, rahim, yumurtalık ve dış genital sistemle ilgilenirler.

Kadın Doğum Doktoru Gebelik Sırasında Hangi Testleri Uygular?

Sağlıklı bir bebek için sağlıklı bir gebelik süreci geçirmek gerekir ve bunun içinde gebelik sürecinde bir takım testlerin uygulanıp sürecin takip edilmesi gerekir. Gebelikte ilk uygulanması gereken test beta hCG olarak adlandırılan kanda gebelik testidir. Daha sonra ise ikili tarama testi yapılarak down sendromu gibi kromozom bozukluklarını gösteren risk testini yapar. Gebelik 16 ile 26 haftaları arasında üçlü ve dörtlü tarama testleri yapılarak kromozom anomalileri incelenir. 20. haftadan sonra da ultrasonografi yapılır. Gebeliğin son dönemlerinde de bebeğin kalp atışlarını takip etmek adına NST testi yapılır. Gebelik sürecinde bu şekilde testler yapılarak bu süreç iyileştirilmeye ve sağlıklı bir bebeğin dünyaya gelişine hizmet edilir. Gaziantep Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktoru Op. Dr. Savaş ERDEM de bu sürecin en iyi şekilde işlemesi için gerekli olan testleri en uygun şekilde yaparak bu sürecin kaliteli ve sağlıklı olmasına katkıda bulunur. Sizlerde sağlıklı bir bebek için sağlıklı bir gebelik geçirmek istiyorsanız ve en iyi şekilde tedavi almak istiyorsanız Op. Dr. Savaş ERDEM ile iletişime geçebilirsiniz.

Kadın Doğum Doktoru Seçimi Neden Önemlidir?

Hamile kadınların en önemli problemi kadın doğum doktoru seçimidir. Kadın doğum doktorun doğru seçilmesi sizin en kıymetliniz olacak olan bebeğiniz sağlıklı bir süreç geçirmesi için en önemli nedendir. O yüzden doktor seçiminde bulunurken dikkatli olmakta fayda vardır.

Peki, Kadın Doğum Doktoru Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Güvenebileceğiniz bir doktor olmalı
  • Bilgisi ve deneyimi yerinde olmalı
  • İletişim kurabildiğiniz ve birbirinizi anlayabildiğiniz bir doktor olmalı
  • İstediğiniz an kendisine ulaşabileceğiniz bir doktor olmalı
  • Yakınlık kurmakta çekinmeyeceğiniz bir doktor olmalı
  • Yeniliklere açık ve ayak uydurabilen, uyumlu bir doktor olmalı
  • Destekleyici ve pozitif olmalı

Bebeğiniz için sağlıklı bir yaşam istemek en doğal hakkınızdır ve çocuğunuza sağlıklı bir gelecek vermenin yolu sağlıklı bir gebelik sürecinden ve doğum sırası ve sonrasından geçmektedir. Bu yüzden de sizinle bu süreçte yakından ilgilenecek olan kadın doğum doktorunuzu en iyi şekilde seçmeniz gerekir. Burada size önemli sorumluluk düşmektedir. Doktorunuzu seçerken kriterlerinizi belirlemeli ve ona göre seçimde bulunmanız gerekir. Sizlerde sağlıklı bir bebek istiyorsanız Gaziantep Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktoru Op. Dr. Savaş ERDEM ile iletişime geçebilirsiniz.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Op. Dr. Savaş ERDEM

Gaziantep Kadın Doğum Doktoru

Gaziantep Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı | Op. Dr. Savaş ERDEM

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Op. Dr. Savaş ERDEM
Op. Dr. Savaş ERDEM
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?