Gaziantep Kadın Hastalıkları Ve Doğum Kliniği

Gaziantep Kadın Hastalıkları Ve Doğum Kliniği

Kadın hastalıklarının teşhisiyle ve tedavisiyle ilgilenen kişilere kadın doğum uzmanı denilmektedir. Kadın hastalıkları ve doğum süreciyle ilgilenen bu uzmanlar, hastanın tıbbi öyküsüne yer vererek gerekli bilgileri toplar ve en uygun olan tedaviyi uygulamaya çalışır. Kadın doğum uzmanı, gebelik öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgilenerek gerekli tedavileri uygulamaya çalışır. Gaziantep Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği olan Op. Dr. Savaş ERDEM ile iletişime geçebilirsiniz.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Gebelik Sürecinde Hangi Testleri Uygular?

Sağlıklı bir bebek için sağlıklı bir gebelik süreci geçirmek gerekir ve bunun içinde gebelik sürecinde bir takım testlerin uygulanıp sürecin takip edilmesi gerekir. Gebelikte ilk olarak uygulanması gereken test beta hCG olarak adlandırılan kanda gebelik testidir. Daha sonra ise ikili tarama testi yapılarak down sendromu gibi kromozom bozukluklarını gösteren risk testini yapar. Gebelik 16 ile 26 haftaları arasında üçlü ve dörtlü tarama testleri yapılarak kromozom anomalileri incelenir. 20. haftadan sonra da ultrasonografi yapılır. Gebeliğin son dönemlerinde de bebeğin kalp atışlarını takip etmek adına NST testi yapılır. Gebelik sürecinde bu şekilde testler yapılarak bu süreç iyileştirilmeye ve sağlıklı bir bebeğin dünyaya gelişine hizmet edilir.

Gaziantep Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktoru Op. Dr. Savaş ERDEM de bu sürecin en iyi şekilde işlemesi için gerekli olan testleri en uygun şekilde yaparak bu sürecin kaliteli ve sağlıklı olmasına katkıda bulunur. Sizlerde sağlıklı bir bebek için sağlıklı bir gebelik geçirmek istiyorsanız ve en iyi şekilde tedavi almak istiyorsanız Gaziantep Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde özel tedavi uygulayıp hastalarını en iyi şekilde memnun etmeye çalışan ve onların en sağlıklı şekilde tedavi olmasını sağlayan Op. Dr. Savaş ERDEM ile iletişime geçebilirsiniz.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Op. Dr. Savaş ERDEM

Gaziantep Kadın Hastalıkları Ve Doğum Kliniği

Gaziantep Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı | Op. Dr. Savaş ERDEM

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Op. Dr. Savaş ERDEM
Op. Dr. Savaş ERDEM
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?